تحریم­‌های آمریکا به دنبال روسیه؛ کرملین به دنبال بیت­­ کوین

تحریم­‌های آمریکا به دنبال روسیه؛ کرملین به دنبال بیت­­ کوین

رشد بیت کوین

رشد ۷۵۰ درصدی بیت کوین در دستان کاخ کرملین

سال جدید میلادی با آغوشی باز از بیت ­کوین استقبال کرد و با یک تلخند، قیمت این کریپتو برای حدود یک هفته در بالای ۴٫۰۰۰$ استقامت ورزیده است. در همین راستا، روسیه نیز به دنبال جایگزین ارز­های دیجیتال با پول فیات در چند هفته گذشته است.

ولادیسلاو گینکو، رئیس آکادمی ملی اقتصاد روسیه اعلام داشت کرملین در صورت وضع تحریم‌­های جدید مجبور به سرمایه­‌گذاری در بیت­ کوین است؛

“زخم تحریم­‌های ایالات متحده آمریکا، تنها با استفاده از بیت­ کوین تسکین خواهند یافت. به همین دلیل، اَسِت­‌های آمریکایی تسلیم سرمایه­‌گذاری عظیم ۴۶۶$ میلیاردی در بیت­ کوین خواهند شد. بانک مرکزی روسیه این را یک فرصت محدود و مغتنم دانسته است.”

پذیرش بیت­ کوین و سرمایه‌­گذاری توسط کرملین

او تائید کرد پذیرش بیت­ کوین و سرمایه‌­گذاری توسط کرملین تنها در چند هفته روی خواهد داد. او در رسانه­‌های روسی از جدال­‌هایش برای تغییر یک تصمیم ۲۰ ساله سخن گفته است.

بنابراین افراد بسیاری در جامعه کریپتو معتقد هستند یکی از بزرگ‌ترین رشد­های بیت­ کوین به زودی با سرمایه­‌گذاری عظیم روسیه روی خواهد داد.

یکی از کاربران توئیت کرد:
“یک پول مانند بیت ­کوین بزرگ‌ترین نمونه یک ارزش قابل برنامه نویسی است. علت نبرد آسِت­­‌های کریپتو برای دستیابی به این موقعیت است.”

گینکو پاسخ داد:

“من فکر می­‌کنم نشستن اینجا در مسکو روسیه فاکتور حقیقی پذیرش بیت­ کوین است و این اتفاق هنگامی روی خواهد داد که دولت روسیه که من برای شروع سرمایه‌­گذاری در آن، در حال کار هستم سرمایه ۴۷۰ میلیارد دلاری را به آن تزریق کند. من انتظار دارم که حداقل در ۳ ماهه اخیر ۱۰ میلیون دلار به این جامعه وارد شود.”

در ادامه نیز نوشت:

“ذخایر عظیم باید در یک چیز صحیح سرمایه­‌گذاری شود، و یکی از منطقی‌­ترین گزینه­‌ها بیت­ کوین است که می­‌تواند به آسانی در برابر تحریم­‌های ایالات متحده OFAC تاب بیاورد.”

اگر گینکو در مذاکراتش موفق شود، به زودی شاهد یکی از نادرترین اتفاقات در دنیای بیت­ کوین خواهیم بود. این در حالیست که ارزش بازار بیت­کوین در حال حاضر ۷۰ میلیارد دلار است.

منبع:ambcrypto