بهبود وضعیت بازار ارزهای دیجیتال

بهبود وضعیت بازار ارزهای دیجیتال

بهبود وضعیت ارزهای دیجیتال

بعد از گذشت دوران افول و ناراحت کننده‏‌ی بازار ارزهای دیجیتال، از روز ۱۶ ژولای، شاهد تغییراتی مثبت در بازار ارزهای دیجیتال بوده‏‌ایم. در حالی که شرایط افت ارزش ارزهای دیجیتال و در رأس آن‌‏ها، بیت کوین در حال ادامه بود، به یک‌باره، قیمت بیت کوین شاهد جهشی قابل توجه شده و قیمت آن از حوالی ۶۵۰۰ دلار به ۷۲۰۰ دلار افزایش یافت. البته این افزایش ادامه‌دار بوده و در روز ۱۷ ژولای نیز شاهد افزایش متداوم ارزش بیت کوین هستیم که قیمت این ارز در حال حاضر به ۷۵۰۰ دلار افزایش پیدا کرده است. همانطور که می‌‏دانید ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین، که به اصطلاح به آن‏‌ها ” AltCoin ” گفته می‌‏شود، همواره تحت تأثیر قیمت بیت کوین هستند به طوری که با افزایش قیمت بیت کوین شاهد افزایش قیمت تقریباً همه‏‌ی ارزهای دیجیتال هستیم و در شرایط برعکس، با کاهش قیمت بیت کوین، قیمت اکثر ارزهای دیجیتال نیز کاهش می‏‌یابد. حال با در نظر گرفتن شرایط حاضر، شاهد این امر هستیم که قیمت و ارزش ارزهای دیجیتال در حال افزایش است و این بر کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال نیز تأثیر خواهد گذاشت و اگر این روند رو به مثبت ادامه داشته باشد، مطمئناً رونق بازار ارزهای دیجیتال، به روزهای پر شکوه خود خواهد رسید.

نظر کارشناسان نسبت به تغییرات قیمت بیت کوین

در این بین نظرات و افکار متفاوتی نسبت به عملکرد بیت کوین مطرح است. کارشناسان این اعتقاد را دارند که ممکن است قیمت بیت کوین و در نتیجه ارزهای دیجیتال، بیش‏تر از شرایط فعلی نیز افزایش داشته باشد و این شرایط فقط زمانی عملی خواهد شد که بیت کوین بتواند از مرز ۷۷۰۰ دلار بالاتر رود. در واقع این مرز به عنوان نقطه‏‌ی شکست رو به بالای بیت کوین در بازار بورس ارزهای دیجیتال در نظر گرفته شده است که پیش‏بینی می‏‌شود در صورتی که بیت کوین بتواند از این مرز عبور کند، به قیمت ۹ هزار دلار و حتی ۱۰ هزار دلار نیز برسد و این به معنای شروع زندگی دوباره‌‏ی بازار ارزهای دیجیتال می‌‏باشد.

از طرفی، افرادی هستند که این اعتقاد را دارند که شرایط افول بیت کوین به معنای شرایط به اصطلاح ” اصلاح بازار ” می‏‌باشد. بدین صورت که این افراد عقیده دارند شرایط فعلی بیت کوین که در بازه‌‏ی قیمت خیلی پایین‏‌تر از سال پیش قرار دارد، یک روند اصلاح بازار بوده و در ماه‏‌های آینده، شاهد افزایش چشم‌گیر قیمت بیت کوین و در نتیجه افزایش رونق بازار ارزهای دیجیتال خواهیم بود.

البته در این بین افراد دیگری هم هستند که نظرات و نگرش‏‌های منفی را نیز در نظر می‌‏گیرند. به عقیده‏‌ی این افراد اگر بیت کوین نتواند مرز ۷۷۰۰ دلار را بشکند و شاهد کاهش قیمت آن تا ۷ هزار دلار و یا کم‏تر باشیم. این روند به عنوان زنگ خطری برای بیت کوین بوده و ممکن است قیمت این ارز در یک شیب تند رو به پایین قرار گرفته و تا ۵۵۰۰ دلار نیز کاهش داشته یابدکه می‏‌تواند ضربه‌‏ی بسیار شدیدی برای بازار ارزهای دیجیتال باشد. ولی در حال حاضر وضعیت بازار سبز بوده و سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال از سودهای بدست آمده از این وضعیت لذت می‌‏برند.