آمریکا به عنوان بهترین کشور در زمینه پیاده سازی ICO

بر اساس گزارشات منتشر شده، آمریکا به عنوان بهترین کشور در زمینه پیاده سازی پروژه‎های ICO می‏‌باشد.

پروژه های ICO

ارزهای دیجیتال با ظهور و پیدایش خود، دنیای تجارت را به گونه‌‏ای تحت تأثیر قرار داده و دگرگون نمودند که علاقه و رغبت عموم برای سرمایه‌گذاری و کسب ارزهای دیجیتال به صورت چشمگیری افزایش یافت و شاهد انقلابی در این زمینه شدیم. ارزهای دیجیتال در یک سال اخیر، به قدری پر سود و پر استفاده بودند که برخی از افراد و سرمایه‌گذاران تصمیم گرفتند که حساب ویژه‏‌ای را در این صنعت باز کرده و نسبت به ایجاد و تولید ارز دیجیتال مخصوص به خود اقدام نمایند. البته هدف از ایجاد ارزهای دیجیتال مخصوص به خود فقط کسب درآمد و سودآوری از آن‏‌ها نمی‌‏باشد. بلکه دلایلی مانند کاهش نفوذ قدرت‏‌ها و تجارت‏‌های جهانی بر اقتصاد داخلی کشورها، که باعث تولید و به وجود آمدن ارزهای دیجیتال مخصوص به خود کشورها شد، همچنین ایجاد ارزهای دیجیتال برای استفاده و کاربرد در راستای رفع نیازهایی خاص نیز از جمله دیگر کاربردها و دلایل پیدایش این ارزها بوده است که افراد با استفاده از تولید ارز دیجیتال خاص، در پی رفع مشکل و مسئله‌‏ی خاص موجود در جامعه بوده‎اند تا نیاز گروه مشخصی از این راه تأمین شود و حتی برخی دیگر از ارزهای دیجیتال نیز تنها برای رفع مشکلات و ضعف‎های ارزهای قبلی در بازار ارزهای دیجیتال به وجود آمده‏‌اند، حال به هر دلیلی که باشد، همه روزه شاهد تولید ارزهای دیجیتال خاصی هستیم که از این حیث می‏‌توان سال ۲۰۱۸ را سال شکوفایی و رونق ICOها نامید.

در واقع ICO اصطلاحی است که برای ورود ارزهای دیجیتال تازه تولید شده به بازار ارزهای دیجیتال از آن استفاده می‌‏شود. بدین‌گونه که وقتی قرار است ارز دیجیتال جدیدی وارد بازار شود، طی یک پروژه و یا فعالیتی، تعداد بسیاری از این ارزها برای عموم عرضه می‏‌شوند. در واقع در ابتدای کار عرضه، قیمت این ارزها پایین بوده و در پی روش‌‏ها و طرح‌‏های تبلیغاتی مختلف تولیدکنندگان آن‏‌ها سعی در ارائه‌‏ی این ارزها به سرمایه‌گذاران و علاقه‎مندان ارزهای دیجیتال می‌‏باشند.

پروژه‌های انجام شده بر روی ICO

در این بین همانطور که گفته شد، در طی یک سال اخیر تعداد بسیار زیادی پروژه‎ی ICO شکل گرفته و انجام شده است که برخی از آن‏‌ها موفقیت‌آمیز بوده ولی برخی دیگر با شکست مواجه شده‌‏اند. بر این اساس، آمار منتشر شده نشان می‌‏دهد که کشورهای آمریکا، سوئیس و سنگاپور در زمینه‌‏ی پیاده‌سازی و کسب موفقیت در پروژه‌‏های ICO در این کشورها، نسبت به کشورهای دیگر از موفقیت بیش‏تری برخوردار بوده‌‏اند. بدین‌صورت که در این رتبه بندی، آمریکا اول شده و کشورهای سوئیس و سنگاپور به ترتیب دوم و سوم شده‎اند که این آمار در تصویر زیر قابل مشاهده است:

آمار پروژه های ICO

همانطور که در تصویر بالا، قابل مشاهده است، در کشور آمریکا، در حدود ۳۰ پروژه‌‏ی ICO به موفقیت رسیده‌‏اند، در کشور سوئیس این تعداد ۱۵ عدد بوده و در کشور سنگاپور نیز تعداد پروژه‎های ICOای که کسب موفقیت نموده‌‏اند، ۱۱ عدد می‌‏باشد. البته کشورهایی مانند روسیه، انگلیس و چین نیز در این زمینه موفق بوده‎اند ولی نتوانسته‌‏اند که رتبه‌‏های بالاتری را برای خود اختصاص دهند. با وجود اول شدن آمریکا در این رتبه‎بندی، این کشور همچنان با وضع برخی از قوانین محدود کننده، به دنبال مقابله با پیشرفت و همگانی‌‏تر شدن استفاده از ارزهای دیجیتال می‌‏باشد.