‌بر اساس گزارش منتشر شده توسط capgemini علاقه‎ی ثروتمندان به سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال در حال افزایش است.

‌بر اساس گزارش منتشر شده توسط capgemini علاقه‎ی ثروتمندان به سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال در حال افزایش است.

افزایش علاقه ثروتمندان به ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال در کمتر از چند سال توانستند خود را در دنیا مطرح نمایند و در حال حاضر یکی از محبوب‏‌ترین ابزار سرمایه گذاری در بین مردم به شمار می‌‏روند. با این حال نگرش افراد مختلف از سراسر دنیا در مورد سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال یکسان نمی‌‏باشد. برخی از افراد به سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال علاقه و رغبت نشان می‌‏دهند و سرمایه‌‏ی خود را بدون هیچ ترسی وارد این بازار می‌‏کنند ولی در نقطه‌‏ی مقابل افراد دیگری هم هستند که با عمل سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال با احتیاط رفتار می‌‏کنند و حتی برخی از افراد هم این کار را برای سرمایه‏‌ی خود خطرناک دانسته و کلاً از این بازار دوری می‏‌کنند.

در این بین شرکت مشاوره‏‌ی ” Capgemini ” در گزارش خود با نام  ” world wealth report 2018 ” اعلام کرد که علاقه و تمایل سرمایه گذاران ثروتمند به سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال رشد قابل توجهی داشته است. در تهیه‎ی این گزارش شرکت Capgemini با افرادی که سود خالص بالایی در کارهای تجاری خود دارند، مصاحبه نموده است. این افراد با اسم ” HNWI ” شناخته می‌‏شوند. این گزارش از HNWIهای سراسر دنیا مصاحبه تهیه شده است.

بر اساس نتایج بدست آمده از این گزارش در حدود یک سوم از افرادی که با آن‌‏ها مصاحبه شده ( در حدود ۲۹ درصد )، از علاقه و رغبت بالایی برای سرمایه گذاری در زمینه‏‌ی ارزهای دیجیتال برخوردار هستند و در حدود ۲۷ درصد از این افراد دارای علاقه‏‌ی عمومی نسبت به ارزهای دیجیتال هستند.

از موارد زیر می‏‌توان به عنوان دلایل علاقه‌ی افراد ثروتمند در بازار ارزهای دیجیتال نام برد :

  • پتانسیل بالای ارزهای دیجیتال در امر سود آوری
  • ارزش بالای ارزهای دیجیتال در بازارهای جهانی

همچنین در گزارش آمده که پراکندگی جغرافیایی هم یکی از عوامل تأثیر گذار در نظر شخصی افراد به سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال می‌‏باشد. بر اساس این گزارش افراد ثروتمند که ساکن قاره‏‌ی اروپا، شمال قاره‏ی آمریکا و ژاپن هستند زیاد نسبت به سرمایه گذاری در این زمینه رغبت نشان نمی‌‏دهند ولی در عوض HNWIهایی که در آمریکای جنوبی ساکن هستند از علاقه و تمایل بالایی در سرمایه گذاری برخوردار هستند.

برخی از ثروتمندان نیز تمایل دارند که در امر سرمایه گذاری از مشاوران مالی خود استفاده نمایند. بدین صورت که این افراد مدیریت بیش‏تر کارهای مالی خود با نظر مشاوران مالی خود انجام می‏‌دهند و تنها در صورتی که مشاوران مالی، گزارش‌‏های مثبتی را در زمینه‌‏ی سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال داده باشند، به مقوله‏‌ی سرمایه گذاری فکر می‌‏کنند و سپس با بررسی‏‌ها و آنالیزهای خود در بازار نسبت به انجام سرمایه گذاری اقدام می‏کنند. همچنین ممکن است رغبت برخی افراد باعث ایجاد شرکت‌‏ها و موسسات جدیدی در زمینه ارزهای دیجیتال شود. به عنوان مثال ممکن است یک سرمایه گذار به ارزهای دیجیتال علاقه مند شده و یک صرافی آنلاین را در این زمینه تأسیس نماید. در کل می‏‌توان گفت که افراد ثروتمند و دارای سرمایه‌‏های کلان در شکل گیری و آینده‌‏ی بازار ارزهای دیجیتال بسیار تأثیر گذار می‌‏باشند چرا که با تصمیمات خود می‌‏توانند روند و شکل و شمایل بازار را عوض کرده و تحت تأثیر قرار دهند.