دولت استرالیا برای پیاده سازی تکنولوژی بلاک چین در سیستم کشوری با شرکت IBM قرار دادی به ارزش ۷۴۰ میلیون دلار امضا می‎کند.

دولت استرالیا برای پیاده سازی تکنولوژی بلاک چین در سیستم کشوری با شرکت IBM قرار دادی به ارزش ۷۴۰ میلیون دلار امضا می‎کند.

استفاده از بلاک چین در استرالیا

در ابتدای ظهور و پیدایش ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین، این ارزها و تکنولوژی بلاک چین چندان مورد توجه کشورها و شرکت‏‌های بزرگ نبودند تا این که بعد از سپری نمودن یک دوره‌‏ی آشنایی چند ساله آرام آرام ارزهای دیجیتال به تیتر داغ رسانه‏‌های خبری تبدیل شده و بیش از پیش مورد توجه کشورها قرار گرفتند. البته افزایش قیمت و ارزش سهام ارزهای دیجیتال در بازارهای جهانی و همچنین مزایا و کاربردهای متنوع تکنولوژی بلاک چین خود دلیلی بر بیش‏تر مطرح شدن این ارزها و تکنولوژی بلاک چین گشت. حال در این شرایط که مزایای ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین برای همگان مشخص شده، برخی از دولت‌‏ها به دنبال استفاده و به کار گیری این ارزها در امور داخلی کشور هستند و امیدوارند از این طریق بتوانند به پیشرفت‏‌های قابل توجهی دست یابند.

یکی از این کشورها، استرالیا می‌‏باشد. این کشور در قاره اقیانوسیه قرار گرفته و به عنوان یکی از پیشرفته‌‏ترین کشورهای منطقه محسوب می‏‌گردد. با این وجود این کشور همچنان قصد دارد که راه پیشرفت خود را ادامه داده و از طریق تکنولوژی‌‏های نوینی مانند بلاک چین و ارز دیجیتال به جاهای بهتری نسبت به وضعیت موجود خود دست یابد. در این راستا کشور استرالیا قصد دارد با شرکت IBM که یکی از بزرگ‏ترین شرکت‌‏های دنیای کامپیوتر است، قراردادی را در زمینه‌‏ی پیاده سازی تکنولوژی بلاک چین در بستر سیستم‏‌های داخلی کشور به امضا برساند و با کمک این شرکت، امور داخلی کشور خود را وارد عرصه‏‌ی جدیدی از تکنولوژی نماید. ارزش این همکاری در حدود ۷۴۰ میلیون دلار بوده و با این قرار داد کشور استرالیا که در حال حاضر از کشورهای مطرح در زمینه‏‌ی تکنولوژی است، می‏تواند خود را به رتبه‌‏ی سوم در این زمینه در دنیا برساند و از رقیبان خود پیشی بگیرد.

در عین حال کشور استرالیا از امضای این قرارداد اهدافی را دنبال می‌‏کند. یکی از این اهداف ایمن‏تر نمودن تراکنش‏‌ها و ارتباطات صورت گرفته در بستر امور دولتی می‌‏باشد. از مزایای دیگر پیاده سازی این تکنولوژی می‌‏توان به حذف بروکراسی در امور اداری کشور اشاره کرد. همچنین با پیاده سازی تکنولوژی بلاک چین و با استفاده از ارزهای دیجیتال، مردم می‏‌توانند کارهای روزمره‌‏ی خود را با کیفیت و ایمنی بالاتری انجام داده و سطح زندگی خود را بالا ببرند. یکی دیگر از مزایای این پروژه، دگرگونی نظام بانک‌داری کشور استرالیا و رفتن آن به سمتی است که امنیت سرمایه‌‏های مردمی را تا حد بسیار بالایی افزایش می‌‏دهد.

علاوه بر این موارد و پروژه‏‌ی در حال امضا، دولت استرالیا در چند ماه اخیر نیز حمایت‌‏های خود را از ارزهای دیجیتال اعلام کرده بود و در این راستا، مقدمات فعالیت صرافی ارز دیجیتال آنلاین Huobi را در داخل کشورش فراهم کرده بود که این اقدام با استقبال تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال در این کشور مواجه شده بود. همانطور که دیده می‌‏شود کشور استرالیا قصد دارد از ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین به عنوان پلی برای رفتن به جایگاه‏‌های بالاتر در عرصه‏‌ی اقتصادی استفاده نماید.