در اوکراین شرکت‌ها برای تولید ارز دیجیتال، نیاز به گرفتن مجوز رسمی از دولت ندارند

در اوکراین شرکت‌ها برای تولید ارز دیجیتال، نیاز به گرفتن مجوز رسمی از دولت ندارند.

تولید ارز دیجیتال در اوکراین

در حال حاضر کشورهای بسیاری در تعامل با ارزهای دیجیتال هستند و همه روزه خرید و فروش‏‌های بسیاری در بازار ارز‌دیجیتال توسط هر یک از کشورها انجام می‎گیرد ولی در این بین برخی از کشورها هستند که نسبت به دیگر کشورها شرایط و موقعیت‏‌های بهتری را برای ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال فراهم می‏‌آورند. از جمله‏‌ی این کشورها، اوکراین می‌‏باشد. اوکراین به عنوان یکی از کشورهای قدرتمند اروپای شرقی است که آغوش خود را برای ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاران آن باز کرده‌است. در کشور اوکراین دیگر شاهد برخی از محدودیت‏‌ها و موانع اذیت‌کننده در توسعه‎ی ارزهای دیجیتال نیستیم و این کشور تصمیم گرفته است که برای شرکت‎هایی که در امر تولید ارز دیجیتال فعالیت دارند، شرایط را آسان گرفته و آن‏‌ها را مجاب به گرفتن مجوز رسمی از طرف دولت ننماید. وجود این شرایط می‌‏تواند عامل مهمی در جذب سرمایه‌‏های خارجی در زمینه‌‏ی تولید ارز دیجیتال باشد.

تولید کنندگان ارز دیجیتال معمولاً دنبال شرایط و موقعیت‎هایی هستند که به‌دور از مزاحمت‎های دولتی کار تولید ارز‌دیجیتال خود را در پیش گیرند. دولت‌‏ها معمولاً با ایجاد موانعی روند کار و فعایت تولید‌کنندگان ارز‌دیجیتال را با مشکل مواجه می‏‌کنند. از جمله محدودیت‌‏های ایجاد شده می‌‏توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • نیاز به مجوز رسمی برای تولید ارز‌دیجیتال

دولت‎ها با این کار قصد دارند تا از هر گونه عمل صورت گرفته در زمینه‏‌ی تولید ارز دیجیتال با خبر شوند و در واقع به نوعی بر تمامی فعالیت‌‏های انجام شده در این زمینه آگاهی و تسلط داشته باشند که این کار دست و بال تولید‎‌کنندگان ارز‌دیجیتال را از شتاب گرفتن فعالیت‌‏های mining کوتاه می‌‏کند.

  • بالا بودن هزینه‌‏ی برق مصرفی

یکی از عوامل تأثیر گذار در روند تولید ارزهای دیجیتال، با صرفه بودن تولید ارز‌دیجیتال می‌‏باشد. بدین صورت که با مقایسه و محاسبه‏‌ی سود و هزینه‌‏ی صرف شده در تولید ارز‌دیجیتال، در کل این کار باعث رسیدن تولید‌کننده‏‌ی ارز‌دیجیتال به سود گردد که در برخی از موارد با بالا بودن هزینه‏‌ی برق مصرفی، کار تولید ارزهای دیجیتال، با صرفه نمی‏‌باشد.

  • قرار دادن حق دریافت مالیات از سود حاصل از تولید ارز‌دیجیتال

در برخی از کشورها، دولت‌‏ها برای این که در سود حاصل از عمل mining شریک باشند و بتوانند در آمدی بدست آورند، قوانین مالیاتی خاصی را وضع می‎کنند و با این کار عملاً شرایط سود‌آوری را برای تولید‌کنندگان ارزهای دیجیتال دشوار و ناممکن می‏‌نماید.

که دولت اوکراین با اجتناب از ایجاد چنین شرایط بغض رنجی، تولید‌کنندگان ارز‌دیجیتال دنیا را مجذوب خود نموده‌ است تا سرمایه‌‏ها و تجهیزات خود را برای تولید ارز‌دیجیتال در این کشور قرار دهند. در حال حاضر در کشور اوکراین، پیش‌‌بینی می‎شود که تولید‌کنندگان ارز ‌دیجیتال، سالانه به میزان ۱۰۰ میلیون دلار سود بدست می‎آورند. در کل می‌‏توان گفت که تولید ارزهای دیجیتال عمل سودمند و پر درآمدی برای تولید کنندگان ارزهای دیجیتال به شمار می‎رود ولی در روزهای اخیر با توجه به محدودیت‏‌ها و شرایط سخت تولید، اوضاع سود‌دهی با مشکل مواجه شده و کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم مزیدی بر این مشکلات می‌‏باشد که حداقل رویکرد مثبت اوکراین می‌‏تواند باعث دلگرمی تولید‌کنندگان ارزهای دیجیتال گردد.