آقای Brian Kelly در مصاحبه‌ای با CNBC گفت که روند نزولی قیمت بیت کوین به معنای نابودی این ارز نمی‎باشد.

آقای Brian Kelly در مصاحبه‌ای با CNBC گفت که روند نزولی قیمت بیت کوین به معنای نابودی این ارز نمی‎باشد.

نزول قیمت بیت کوین

در یکی دو سال اخیر قیمت ارزهای دیجیتال رشد قابل توجهی را داشته است. در این رشد قیمت تأثیر بیت کوین غیر قابل انکار است. چرا که دلیل افزایش قیمت ارزهای دیجیتال در بازار در راستای افزایش قیمت بیت کوین بوده است. تقریباً یک سال پیش بود که بیت کوین با رسیدن به ارزش ۲۰ هزار دلاری توانست رکورد قیمت را در بازار ارزهای دیجیتال بشکند و سرمایه‌گذاران خود را با کسب سود و درآمدی بالا شاد نماید. ولی در سال ۲۰۱۸ اوضاع و شرایط به گونه‌‏ای دیگر رقم خورد و به یکباره بیت کوین سیر نزولی قیمت خود را شروع کرد به طوری که در هر روند نزولی گفته شد که این ارز به دوران مرگ خود رسیده است. بر این اساس در طی چند ماه اخیر ۳۰۰ خبر منتشر شده که گفته شده است بیت کوین مرده و یا در حال مرگ است.

نوسانات قیمت بیت کوین فقط به ضرر سرمایه‌گذاران خودش نیست. بلکه کاهش قیمت بیت کوین کل بازار ارزهای دیجیتال را تحت تأثیر قرار می‌‏دهد و قیمت و ارزش تمامی ارزهای دیجیتال به یک‌باره کاهش می‌‏یابند که موضوع بسیار وحشتناکی می‏‌باشد ولی کارشناسان حوزه بازار ارزهای دیجیتال این اعتقاد را دارند که شرایط فعلی بیت کوین که در حالت نزول قرار دارد، یک شرایط گذرا بوده و در آینده‏‌ی نزدیک شاهد رشد و صعود دوباره‌‏ی بیت کوین در بازارهای جهانی خواهیم بود.

همانطور که در تصویر زیر دیده می‏‌شود، قیمت بیت کوین تا نزدیکی ۵۸۰۰ دلار هم کاهش داشته است:

نمودار قیمت بیت کوین

در این راستا آقای Brian Kelly به عنوان یک کارشناس در زمینه سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال در مصاحبه‌ای با CNBC گفت که : ” روند نزولی قیمت بیت کوین به معنای نابودی این ارز نمی‎باشد. “. ایشان در صحبت‏‌های خود این چنین بیان نمودند که : ” قبلاً گفته می‌‏شد که اگر قیمت بیت کوین به مرز ۶ هزار دلار برسد، آن موقع است که بیت کوین نابود شده است ولی در حال حاضر در روزهای اخیر قیمت بیت کوین حتی به ۵۸۰۰ دلار هم رسیده بود ولی خبری از نابودی بیت کوین نبوده است. ” در این راستا ایشان نسبت به زندگی دوباره‏‌ی بیت کوین بسیار امیدوار بوده و برای این امیدواری خود ۳ دلیل اساسی بیان می‏کند.

آقای Brian Kelly، این اعتقاد را دارد که در حال حاضر هر چند قیمت بیت کوین بسیار پایین آمده ولی باید به یاد داشته باشیم که قیمت بیت کوین در نوامبر سال ۲۰۱۷، به میزان ۲۵۰۰ دلار بود و به یک‌باره بود که قیمت بیت کوین رشد صعودی پیدا کرد پس کاهش قیمت بیت کوین تا مرز ۵۸۰۰ دلار را نمی‌‏توان به عنوان مرگ بیت کوین دانست. ایشان همچنین این نظر را دارند که فرستادن اصلاحیه‌‏هایی توسط دولت ژاپن به صرافی‏‌های آنلاین ارز دیجیتال در جهت بهتر نمودن شرایط ارائه‏‌ی خدمات به سرمایه‌گذاران و شفاف‏‌سازی نسبت به دولت، یک قدم بسیار مثبت برای ایمن‌‏تر و قدرتمندتر شدن صرافی‏‌ها می‌‏باشد که اگر این کار توسط کشورهای دیگر نیز صورت گیرد در آینده شاهد صرافی‌‏های بهتر از لحاظ ارائه‌‏ی خدمات و ایمنی خواهیم بود که خود به خود باعث افزایش قیمت ارزهای دیجیتال خواهد شد. در عین حال در یکی از حوادث سایبری اخیر که صرافی ارز دیجیتال ” coincheck ” دچار ضرر مالی ۵۳۴ میلیون دلار شده بود، باز گرداندن ضرر مالی به مشتریان می‏‌تواند باعث ایجاد فضای اعتماد دوباره به بازار ارزهای دیجیتال شده و شوک مثبتی بر روی قیمت ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین داشته باشد. چرا که در این بازار هر چقدر که کاربران و سرمایه‌گذاران راضی‌‏تر باشند و با اعتماد بیش‏تری به بازار ارزهای دیجیتال نگاه کنند، شاهد افزایش قیمت ارزهای دیجیتال خواهیم بود. پس در کل نمی‏‌توان گفت که بیت کوین مرده است و همچنان امیدهایی برای صعود دوباره‌‏ی قیمت بیت کوین در بازارهای جهانی وجود دارد.